1 . Legendárna americká speváčka, ktorá údajne zomrela na predávkovanie heroínom. Preslávila sa napríklad piesňami Cry Baby, Piece of my heart alebo Kozmic Blues. Žánrovo čerpala z blues, soulu, folku a rocku. Jej meno je:
2 . Brian Jones zomrel 3. júla 1969. Utopil sa v bazéne. Bol zakladateľ a sólový gitarista skupiny:
3 . Tento umelec bol predovšetkým fantastický gitarista. Hoci na vrchole slávy strávil len štyri roky, stihol sa stať nesmrteľnou legendou. Vraj bol gitaristom - samoukom a dokonca nevedel hrať z nôt. Jeho meno je:
4 . Jim Morrison bol básnik, textár a frontman skupiny The Doors. Názov Doors bol inšpirovaný esejou s názvom Dvere vnímania (The Door Of Perception). Uhádnete, o čom táto esej mohla byť?
5 . Amy Winehouse si navždy zapamätáme ako extravagantnú speváčku s nezameniteľným hlasom. Tušíte, akú profesiu vykonávala predtým, než sa stala hudobnou ikonou?
6 . Kto by nepoznal pesničku Smells like teen spirit v podaní Kurta Cobaina? Jej vznik bol inšpirovaný pomerne bizarnou udalosťou. Milovníci Nirvany vedia, že vznikla, pretože:
7 . Pri Nirvane ešte zostaneme. V ktorom roku vznikla táto skupina?
8 . S drogami začal Kurt Cobain aj preto, lebo vraj mali tlmiť jeho bolesti:
9 . Tento herec zomrel pri dopravnej nehode. Od roku 2009 pôsobil na filmovom spracovaní Star Treku a objavil sa aj v dráme Prežijú len milenci. Volá sa:
10 . Ktorá z týchto osobností rozhodne nepatrí do Klubu 27?